KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11796022
*
nr 1179 6022
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 2 st, Stadshuset & Katarina Kyrka, motivet: 15x15 & 16,5x11,5
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 19:06:12
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Erik Ekroth
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
nr 1179 6022
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 2 st, Stadshuset & Katarina Kyrka, motivet: 15x15 & 16,5x11,5
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57